Telefony klasyczne – ciągle w modzie

Telefony znane jeszcze kilka lat temu całkowicie nie przypominają tych obecnych. Niegdyś, telefon składał się z małego ekranu i klawiatury, a w tej chwili ekrany są kolorowe, dotykowe, większe – zajmują zdecydowanie największą powierzchnię panelu przedniego. Klawiatury fizyczne zastąpiły klawiatury ekranowe, a telefon przestał być telefonem w całym tego słowa znaczeniu, a stał się smartfonem. Współczesne smartfony potrafią bardzo kilka, w ogromnej liczbie przypadków zastępują nam komputery, aparaty fotograficzne, nawigację. Mimo, że są to urządzenia bardzo pomocne, innowacyjne, to natomiast mają jeden istotny brak, w porównaniu z klasycznymi telefonami, a jest nim czas trzymania na baterii. Jest to bolączka współczesnych smartfonów, bo kiedy bateria wytrzyma nam 2 dni to już jest sukces.

To właśnie czas trzymania baterii sprawia, że telefony używane kiedyś, ciągle darzymy sentymentem. Na szczęście są jeszcze one dostępne i stale możemy kupić nowe telefony z klapka, które dodają atrakcyjności.

Popularny niegdyś był również telefon rozsuwany, jednakże zaprzestano ich tworzenia przez wzgląd na inną istotną wadę smartfonów – małą wytrzymałość na upadki. Większy ekran to większe ryzyko jego stłuczenia, a wymiana szybki, w wielu przypadkach razem z dotykiem to koszty, których w bardzo wielu przypadkach nie opłaca się ponosić. Dla osób, które pracują w ciężkich założeniach, a także, którzy obawiają się o swój sprzęt, zbudowane były smartfony pancerne, które mają wytrzymać upadki i dawać gwarancję długiego działania niezależnie od warunków.

Sprawdź:
lenovo a60.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s